Hemen hemen herkesin telefonunda en az bir tane ‘çerezlik oyun‘ vardır. Otobüste, okulda veya sürekli geç kalan kız arkadaşınızı beklerken kafanızın dağılmasına yardımcı olan oyunlar, herkesin nabzına göre şerbet vererek görevini yerine getirmeyi başarmıştır.

Bu haberimizde, rastgele tuşlara bastığınız oyunlardan uzak, beyin jimnastiği yapmanızı sağlayan 5 oyunuaraştırdık. Yaptığınız skorları ve bu kafadaki farklı oyunları bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 ULTRAFLOW

99 farklı seviyesi bulunan ve hedef tutturmaya yönelik bir oyun. Tabi bunu yaparken nişan alıp ekrana dokunmuyorsunuz. Oyunda amacınıza ulaşmak için bölüm içinde bulunan engellerdenfaydalanmanız gerekli. Bir süre sonra sinir krizine sokan oyun AndroidiOS ve Windows Phoneplatformunda ücretsiz olarak bulunuyor.

Unroll Me

Strateji zekanızı ön plana çıkarmanız gereken bir oyun. Amacımız, boruları hareket ettirerek beyaz topun başlangıç noktasından kırmızı noktaya ilerlemesini sağlamak. Yapmanız gereken kulağa gayet basit gelebilir ancak işler sandığınız gibi ilerlemiyor. Oyun iOS, Android ve Windows Phoneplatformlarından ücretsiz olarak indirilebiliyor.  

Cut the Rope: Time Travel

Şirinlikten ölen bu oyunda tek yapmanız gereken aşağıda bulunan sevimli yaratığa ipleri keserek şeker yedirmek. Tabi diğer oyunlarda olduğu gibi bu görev de sandığınız kadar kolay değil. Pratik zekanızı ön plana çıkaran oyun Android ve iOS platformunda ücretsiz olarak yer alıyor.

1010! 

Öğrenmesi oldukça basit ve sürükleyici bir oyun. Yeni bağımlılığınız olmaya aday olan oyunda tek yapmanız gereken parçaları yatay ve dikey olarak ekrana yerleştirip sıraları yok etmek. Her yok olan sıra size yeni alanlar açıyor ve bu şekilde oyun gitgide zorlaşıyor. 1010! Android, iOS ve Windows Phone platformlarında ücretsiz olarak indirilebiliyor.  

Unblock king

Çubukları sağa sola ve yukarı aşağıya hareket ettirebildiğiniz oyunda amacınız kırmızı tahtayı çıkışa ulaştırmak. 4 zorluk seviyesi, sıkıştığınız zaman ipucu alma ve çok oyuncu modu bulunan oyun iOS ve Android platformunda ücretsiz olarak oynanabiliyor.