ÇOCUĞA DEĞER VERİN, ÇOCUKLAR DEĞERLİDİR

ÇOCUĞA DEĞER VERİN, ÇOCUKLAR DEĞERLİDİR

Çocuğunuzun sık sık üşütmesinden dolayı hasta olmasına üzülüyorsunuz. Bu da siz ebeveynler için kaçınılamaz derece sinir bozucu oluyor. O minnacık yavrularınızın gözlerinizin önünde süzüm süzüm süzülmesine yüreğiniz dayanmıyor. Farkındayım, tahmin edilmesi güç bir olay değil… Fakat üzülmeyin. Çocukların bağışıklık sistemi biz yetişkinlere göre fazla gelişmemiş olduğu için daha  sık ve daha kolay hasta olurlar. Bu nedende özellikle soğuk algınlığı çocuk hastalıkları arasında en yaygın olanıdır. Okul öncesi çocuklarında ve bebeklerde bu durum, sezon boyunca 5-10 kez soğuk algınlığı belirtisi olarak karşımıza çıkar ki bu durum çok normaldir. Soğuk algınlığının en yaygın belirtilerini söylemek gerekirse; öksürme, hapşırma, burun tıkanıklığı, yüksek ateş, enerji kaybı ve tüm bunlardan kaynaklanan iştah kaybıdır. Genellikle 1 hafta da geçen bu belirtiler bazen uzun da sürebiliyor. Ne kadar basit gözlenirse gözlensin, soğuk algınlığı kulak enfeksiyonu, zatürre vb. hastalıklara yol açabilecek kadar da tehlikeli bir hastalıktır.  Bu gibi durumlarda alanya çocuk doktoru sizlere tavsiye de bulunacaktır.

Her çocuk değerli ve kıymetlidir. Onları biz ebeveynler dünyaya getiriyor ve büyütüyoruz. Onlara bakmak bizim bu hayattaki en büyük sorumluluğumuzdur. Bakmak deyince öyle göz ucuyla izlemek değil, şefkatle, sevgiyle bilinçli bir şekilde bakmak. Herkes çocuğuna sevgi ve şefkat gösterir. Fakat çoğu insanımız nasıl çocuk bakılır bilemiyorlar. Lütfen yazılan çocuk kitaplarını okuyun, araştırmalar yapın ve en önemlisi de doktor amca, doktor teyze, doktor abi, doktor abla ya da hocalarınızın tavsiye etmediği ilaçları kullanarak çocuklarınıza zarar vermeyin. Çocuk doktoru Ümit Köse çocuklarınızı kendi evladı gibi gören ve onlara şefkatle yaklaşan işinde deneyimli ve ün yapmış bir çocuk hekimidir. Hiç çekinmeden çocuklarını emanet edebilirsiniz. Emin olun ki gözünüz arkada kalmayacak ve güveniniz boşa çıkmayacaktır. Doktor Ümit Köse Alanya’da görev yapan iyi bir doktordur. Çünkü hastaları için kaygılanır. Zaten doktorun kaygılananı daha iyidir. Kendi bilgilerini sürekli yenilemeyi, hastalarını yeterince dinlemeyi ve muayene süresini en iyi şekilde değerlendirmeyi kendisine prensip edinmiştir.

 Hastalarını çok iyi dinler ve bununla sınırlı kalmaz, onların söylemek istediklerini hatta akıllarından geçirip söyleyemediklerini de tahmin eder ve onlar hakkında da düşünür. Çok iyi bir çocuk doktoru olan Ümit Köse asla önyargıda bulunmaz ve kişisel izlenimlerini daima ikinci planda tutar. Yardımseverdir ve hasta ile ilişkiyi rutinin dışına çıkararak en üst seviyede ilgi gösterir. Çocukları ve ebeveynlerine böylesine güzel davranan bir doktoru kaçırmamalısınız…

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*