DERİCİLİKLE DIŞARI AÇILMA

DERİCİLİKLE DIŞARI AÇILMA

Moda dünyası kendi bünyesinde ele aldığı iniş çıkışlarla daima daha iyiyi hedeflemekte ve beğenilerin yönünü tespit etmektedir. En iyi örneklerinin ülkemizde bulunduğu haliyle sektörü fuarlarla tanıtım aşamasına götüren deri tasarımcıları sadece kendi başarılarını değil, ülke çapında kabul görmüş bir anlayışı temsil etmektedir. Bu nedenle tasarımlarda profesyonel çizgilere yer verilmesini, herhangi bir dükkanda rastlayamayacağınızı düşündüğünüz eğitim seviyesini, geniş çaplı bir araştırma desteklemektedir. Bütün bunlar moda dünyasının her noktasında tekrar tekrar anlamlandırılabilir.

 

Tanıtımlar, yarışmalar yada defilelerde öncelikli olarak tasarımların aldığı son şekil algılansa da, üretimin her aşamasında gerekli olan teknoloji de önemli. Konuyla ilgili olarak titizlikle sürdürülen her çalışmanın vurgulandığı anlayışla, Türkiye gerçekten köklü bir geçmişe sahip olmasının avantajlarını yaşıyor. Günümüzde çok özel örneklere imza atmış ve dünya çapında ilgi görmüş kişiler, kendileri gibi bir çırak yetiştiremediklerine ayrıca değinmişlerdir. Özellikle deri kullanılan ürünlerde bu duruma sıklıkla değinildiği ve çalışmaların dünyanın en zengin alışveriş tutkunlarının bile sıraya girdiği kalabalık bir ortamda sürdürüldüğü görülmüştür. Ayakkabı, terlik, elbise ve ceket tarzında eşyalardan bazıları uluslararası film prodüksiyon şirketleri tarafından satın alınmıştır.

 

Kişilerin memnuniyetini verilen hizmetle, sadakatini bir sonraki referansla doğrulayabilen sektörün ileri gelen isimleri, çalıştıkları iş ortaklarıyla da aynı frekansta olmalı. Hayvan postlarının son haline getirildiği deri tabakhaneleri bünyesinde yapılan her işlem önemlidir. Gerçek deriyi kokusundan, dayanıklılığından ve dokusundan tanıyabilirsiniz. Orijinal deri boyası kullanıldığında ve iyi bir cila kullanıldığında daha uzun zaman dayanır ve kapalı yerde saklanıp, ışığa maruz bırakılmaması da önerilir. Yine aynı mantıkla, dünyanın en iyi markalarının ülkemizden temin ettiği hammadde, pazarda saygınlık kazanmamızda önemli bir rol oynamıştır. Takılar da tasarımlar için ilham kaynağı…

 

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*