Günden Güne Gelişen Tüp Bebek Uygulamaları

Günden Güne Gelişen Tüp Bebek Uygulamaları

Günden Güne Gelişen Tüp Bebek Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesi tıp alanında çeşitli yenilikleri de kullanılabilir hale getirmiştir. Çocuk sahibi olma özlemi duyan çiftler bu isteklerinin Kıbrıs tüp bebek merkezleri ile hayal olmaktan çıkarmıştır. Tüp bebek merkezlerinde klasik tedaviyi destekleyen yöntemler başarıyla uygulanmaktadır. Bu yöntemler çok çeşitli olup başlıcaları PGT yani transfer öncesi embriyoların genetik açıdan izlenmesidir. Embriyo transferi işlemi ve öncesinde yapılan izlemeler, mikroenjeksiyon ile sperm seçimi, yumurta nakli gibi uygulamalar gebelik şansı bulunmayan çiftlerde adeta umut ışığı olmuştur.

Hastaların psikolojik durumundan iyi anlayan tüp bebek merkezleri bu sıkıntılı süreçte en etkili tedaviyi uygulamaktadır. Zor hasta grubu olarak tarif edilen hastaların gebe kalması için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Yumurta nakli ve bağışları ile tüp bebek tedavi uygulamaları günden güne yaygınlaşmaktadır. Yumurta sorunu yaşayan annelere bağışçılardan nakil yapılabilmektedir. Kendi yumurtası ile gebe kalamayacak olan anne adaylarına yumurta donasyonu işlemi uygulanmaktadır.

Yumurta Rezervi Bulunmayan Bayanlara Donasyon İşlemi

Bazı hasta gruplarında yumurta rezervi bittiği için tedavi ile iyi kalitede yumurta elde edilemeyeceği hormon testleri ile tespit edilmiş olmaktadır. Normal yolla oluşan gebelikler ile yumurta nakliyle oluşan arasında hiçbir fark yoktur. Bu işlemler sonucunda genetik taramalarla cinsiyet seçimi yapmak da mümkündür. PGT genetik tanı yöntemi ile embriyoların cinsiyetleri yüzde yüz olarak belirlenmektedir. Tüm dünyada kullanılan etkili yöntemlerdendir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*