iOS 9 ile Android 6.0 Karşı Karşıya!

iOS 9 ile Android 6.0 Karşı Karşıya!

iOS 9 ile Android 6.0 Marshmallow güncellemelerinin tasarımsal açıdan farklılıklarına değiniyoruz. Bakalım her iki güncellemede ne gibi farklılıklar var.

Apple’ın güncel mobil işletim sistemi iOS 9, tasarımsal açıdan iOS 7’nin ana hatlarını koruyan bir yapıya sahip. Tasarıma verilecek olan ağırlığı iOS 8’den sonra yeniliklere veren Apple, iOS 9 ile birçok yeni özelliği iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları ile buluşturdu. iOS 9 ile tasarımsal açıdanSan Francisco adı verilen yazı tipi değişikliği, pop-up bildirimlerde daha yumuşak köşeli bir tasarım ve yeni görev yöneticisi değişiklikleri yapıldı.

Android cephesinde ise iOS’te olduğu gibi tasarımsal yapı korundu. Android 5.0 Lollipop ile materyal tasarım anlayışını benimseyen Google, Android 6.0 Marshmallow sürümünde de bu anlayışı devam ettirdi. Tasarımsal açıdan göze hitap eden güzel değişikliklerin yapıldığı Android 6.0 Marshmallow sürümü, ağırlığı yeniliklere ve sistem stabilitesine verdi.

Yapı itibariyle birbirinden farklı olan iOS ve Android işletim sistemleri tasarımsal açından da ayrışıyor. Peki, iOS 9 ile Android 6.0 Marshmallow arasındaki tasarımsal farklılıklar neler? Bu sorunun cevabı için galerimize göz atmalısınız.

home full keyboard setting sttng folder

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*