Kaçak Su Arızası

Kaçak Su Arızası

Kaçak Su Arızası

Kaçak su arızası, yeni ya da eski her ev veya işyerinde meydana gelebilir. Bu arızanın oluşmasına çeşitli etkenler neden olabilmektedir. Bu etkenlerden biri de, zamanında, kalitesiz tesisat malzemelerinin kullanılmış olmasıdır. Kaçak su arızası birden bire ortaya çıkabilir. Ancak, hiç endişe edilecek bir durum değildir. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey, tesisat firması ile iletişime geçmek olacaktır. Kendi başınıza kaçak su arızasını giderebilmeniz pek mümkün değildir. Üstelik arızayı gidermek için çabalarken, daha büyük arızaların meydana gelmesine de sebep olabilirsiniz.

Kaçak Su Arızasının Tespit Edilmesi İçin Kullanılan Yöntemler

Ev ya da işyerlerinde tesisat borularında meydana gelen arızalanmaya, su kaçağı adı verilmektedir. Su kaçağının tespit edilmesi için, birçok değişik yöntem kullanılmaktadır. Bunlar, kırarak kaçak bulma yöntemi, termal kamera yöntemi, kamera görüntüleme yöntemi, gaz izleme yöntemi, boyalı su kullanarak kaçak bulma yöntemi ve akustik dinleme yöntemi gibi yöntemlerdir.

Kırmadan Su Kaçağının Tespit Edilmesi

Akustik dinleme yöntemi, su kaçağının tespit edilmesi hususunda en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Bu yöntemi kullanarak ustalar, kırmadan su kaçağı probleminin kaynaklandığı noktayı tespit edebilmektedir. Yani, arızanın kaynaklandığı noktanın tespit edilmesi için, hiçbir yerin kırılmasına gerek kalmamaktadır. Böylelikle, kısa sürede arıza tespit edilebilmektedir. Ayrıca, tadilat masrafının da azalmasına sebep olmaktadır. Bu durum, doğal olarak, ev sahiplerini memnun etmektedir.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*