Sağlıklı Cilt Önerileri

Sağlıklı Cilt Önerileri

Sağlıklı Cilt Önerileri

Günümüzde sağlıklı bir cilde sahip olmak kadın erkek farketmesizin herkesin hayalindedir. Peki cildinizin sağlıklı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Cildinizdeki sizi rahatsız etmeyen fakat görünür düzeydeki kuruluklar ve buna bağlı olarak deri döküntülerinin oluşması ya da yüzünüzde oluşan sivilce ve siyah noktaların hepsi sağlıksız bir cildin işaretidir. Tüm bunlardan kurtulmak içinse çoğu kişi cilt bakim ürünleri kullanmaktadır fakat kullandığınız ürün gerçekten size göre mi? Uzmanlara göre cilt tipini bilmeden ve cildinin kendisinden ne istediğini anlamadan pek çok insna yanlış ürün kullanmakta.

Cilt Sağlığı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildinizi sağlıklı bir görünüme kavuşturabilmek için öncelikle cilt tipinizi bilmeniz gerekmektedir. Vücudunuzun farklı bölgeleri farklı cilt yapısına sahip olabilir ve kullandığınız ürünler cilt tipinize göre farklılık gösterebilir. Uzmanların tavsiye ettiği güzellik anahtarları öncelikli olarak cilt tipini bilmek ve uygun ürünleri kullanmaktır.

Yanlış cilt bakım ürünü kullanmak cildinizi tedavi etmekten çok cildinizde geri dönüşü çok zor olan hasarlar bırakabilir. Bu nedenle yapılması gereken en doğru şey kulaktan dolma bilgilerle kendinize maske hazırlamak ya da cilt bakım ürünü almak değil, kendinize en uygun ürünü bulmaktır.

Dermokozmetik Ürünler Nelerdir?

Marketlerde gördüğünüz sıradan ürünlere kıyasla daha çok ilaç yapısında olan ve sadece eczanelerde satılan cilt bakım ürünlerine dermokozmetik ürünler adı verilmektedir. Dermatoloji uzmanları ya da plastik cerrahlar tarafından hastalara önerilir ve daha çok ilaç tedavisine etken olarak kullanılır. 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*