SU TESİSATI MUSLUK TAMİRİ VE PETEK TEMİZLİĞİ

SU TESİSATI MUSLUK TAMİRİ VE PETEK TEMİZLİĞİ

Evimizdeki su tesisatının tamiratına bakımına özen göstermek gerekir. Tabiî ki evinize döndüğünüz zaman evinizi su basmış olarak görmek istemezseniz. Su tesisatlarının belirli aralıklarla bakımının yapılması gerekir. Daha önceki yıllarda metalden olan su tesisatında küflenme çürüme olmakta dolayısıyla kullandığımız suya da bu zararlı maddeler geçmekteydi. Artık plastik kırılmayan zarar görmeyen borular sayesinde bu tip problemlerle karşılaşılmamaktadır. Hala bu metal su tesisatı boruların kullanıldığı evler bulunmaktadır. Onlarında acilen bu boruları değiştirmesi gerekmektedir. Su tesisatı işlerini mutlaka işin uzmanı olan kişilere yaptırmak gerekir. Fark edilmeyen küçük bir sızıntı evin rutubetlenmesine, duvarınızın, parkenizin ya da fayansınızın zarar görmesine neden olabilir.

   Su tesisatı işlerinin yanı sıra musluklardan boş yere akan sulara da dikkat etmek lazım damlatan musluklar faturanızı kabartabileceği gibi su israfına da sebep olmaktadır. Suyun tükenebilen bir kaynak olduğunu ve suyunda yaşamamız için en önemli unsurlar arasında olduğunu düşünürsek mutlaka damlatan musluklarımızı tamir ettirmelisiniz. Atalarımızı sözüne kulak verin( Damlaya damlaya göl olur) öyleyse musluk tamiri konusunu ihmal etmeyelim.

    Peteklerinizin bakımının da senede iki kez yapılması gerekir. Bakımı temizliği yapılmayan petekler içinde biriken pislikler hem tıkanıklığa sebep olur ve kaloriferiniz su akıtır hem de daha geç ısınarak doğalgaz faturanızı arttırır. Bütün bunlardan zarar görmek istemiyorsak petek temizliği konusunda titiz davranmak gerekir. İşi kendimiz değil, ustasına yaptırmalıyız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*