UPS Nedir? UPS Kargo ve UPS Kargo Takip

UPS Nedir? UPS Kargo ve UPS Kargo Takip

UPS (United Parcel Service), 28 Ağustos 1907 Tarihinde James E. Casey tarafından bir posta şirketi olarak kurulmuştur. İlerleyen yıllarda başta Almanya olmak üzere farklı şubeler edinen şirket sonuç olarak dünyanın en önemli taşımacılık şirketlerinden birine dönüşmüştür.

UPS Kargo

Yurtiçi ve yurtdışı taşımacılığı konusunda dünyanın önde gelen kargo ve taşımacılık şirketlerinden biri olan UPS, ülkemizin de içerisinde yer aldığı 220’den fazla ülkede kargo hizmeti sunmaktadır. Ülkemizdeki diğer kargo şirketlerine oranla UPS’in en büyük avantajı yurtdışı gönderilerini kolaylıkla gerçekleştirebilme şansına sahip olunmasıdır.

Geniş ve kapsamlı bir taşıma şirketi olan UPS, yalnızca kişisel kullanıcılara değil ithalat ve ihracat işlemleri yapan şirketler için de en uygun fiyatlı taşıma fiyatları sunmaktadır. UPS ile kargo gönderimi yapmak için en yakınınızdaki UPS şubesine gidebilir yada dilerseniz kurye servisinden faydalanabilirsiniz.

UPS Kargo Takip

UPS ile kargo gönderlerinde kullanıcıların paketlerinin durumlarını an be an takip edebilmeleri için benzersiz bir takip kodu oluşturulur. Kargonun teslimi sırasında oluşturulan bu kod yardımıyla kargonun alıcısı paketini sorgulayarak paketin nerede olduğunu ve paketin tahmini olarak varış süresini öğrenebilirler.

Elinizde bir UPS kargo takip numarası varsa UPS’in bu sistemini kullanarak kargonuzu sorgulayabilir ve detaylardan haberdar olabilirsiniz. UPS kargo sorgulama işlemi yapmak için http://www.ups.com.tr internet sitesini ziyaret edin ve ardından sol kısımda yer alan menüden takip sekmesine gönderi kodunuzu yapıştırın. Paketiniz yurtiçi gönderisiyse kodunuzu yurtiçi, yurtdışı gönderisiyse yurtdışı alanınıza takip kodunuzu girdikten sonra Enter’a basarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*