Varis mi ?

Varis mi ?

 Varis önlemi alınabilir bir rahatsızlıktır. Oluştuktan sonra önleminin alınması fazla bir şey ifade etmez.Onun için varislerinizin oluştuğunu hissetiğiniz zaman soluğu hemen bir varis kliniğinde alın.

Varisler genellikle herhangi bir ağrıya neden olmaz. Varis belirtileri şunları içerebilir:- renk, koyu mor ya da mavi damarlar,- bükülmüş ve şişkin görünen damarlar,- Bacaklarda ağırlık hissi ve acıma,- yanma, zonklama, alt bacaklardaki kaslarda kramp ve şişlik,- uzun bir süre oturma veya ayakta durduktan sonra daha da kötüleşen ağrı,- bir veya daha fazla damarların etrafında kaşıntı,- cilt ülserleri, özellikle ayak bileği yakın yerlerinde kaşıntı olarak gözlenebilir. Bu belirtileri hissetmeye başladığınız zaman varis olmaya başlıyorsunuz demektir. Öncelikle en önemli önlemlerden ve tedavilerden biri olan varis çorabı giymeye başlayın. Tabi bundan önce bir varis kliniğine başvurmayı unutmayın. Tedavinin ilerleyen safhalarında cerrahi boyutlara kadar gelebilirsiniz. Bu boyutlara gelmeden alacağınız her önlem varislerinizin daha da hafiflemesini sağlayacaktır.

Ülkemizde  gün geçtikçe çoğalmakta olan varis klinikleri ; varis tedavileri konusunda gayet gelişim göstermektedir. Ülke olarak varis denilince insanların içinde bir korku olmaktadır. Gelişen teknoloji ve tedavi yöntemleri ile bu korkulardan kurtulacaksınız. Varis için aldığınız önlemler başka hastalıkları da önleyebilir. Böylece varisi önlerken diğer hastalıkları da önlemiş olacaksınız. Buda size olumlu olarak bir geri dönüş sağlayacaktır. Yani size getirisi çok olacak ve güzel bir şekilde istediğiniz doğrultuda dönüşümlerini yapmış olacaksınız. Bu şekilde yapılanlarda en güzel şekilde onayı olacak ve de diğer hastalıklarında önüne geçtiğini bizzat kendinizde açık ve net bir şekilde görebileceksiniz. Bunlara dikkat etmeli ve o şekilde de davranarak istediğini her konuda destek ve takviye almalısınız. Bunlar size getiri olarak artı değer katacak ve sağlıklı bir şekilde yaşamanıza destek olacaktır. Bu tarz destekler sayesinde de istediğiniz her türlü çalışmadan ve istediğiniz her türlü özveriyi çok daha iyi şekilde kullanmalı ve ona göre de istediğiniz şekilde çalışmalarınız devam ettirebilirsiniz.

Ülkemizin varis potansiyelini düşününce , tedavi olarak da gelişmemiz gerektiğini görebiliriz. Gün geçtikçe çoğalan varis klinikleri bunun için bir ön adım niteliği taşımaktadır. Varisten korkmadan yaşamalıyız.

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*