VBulletin Mi Mybb Mi?

VBulletin Mi Mybb Mi?

Bu kıyaslama çok komik bir kıyaslamadır. Yapılmaması gereken bir kıyaslamadır. Ama çoğu webmaster forumlarında sorulduğundan bende düşüncelerimi paylaşmak istedim. Özellikle kıyaslamadan ziyade vBulletin mi MyBB mi sorusuna kesinlikle MYBB yazanlara cevap vereceğim.

 

Şimdi arkadaşlar ön yargınızın esiri olmadan bi yazıyı okuyun ve ona göre cevap verin.

 

VBulletin ücretli bir yazılımdır, bir sirket tarafından geliştirilir. Yani bu iş onların görevidir, bu işten ekmek yerler MyBB ise ücretsiz bir sistemdir, gönüllüler tarafından geliştirilir. Kimse bu işten ekmek yemez. Sadece tema yapıp satanlar veya eklenti yapıp satanlar para kazanır.

 

Şimdi Allah aşkına kendinize dürüst olun ve cevap verin. Hiç ücretsiz bir sistem ücretli sistemden iyi olabilir mi? Bana bir örnek verin ki şu sektörde şu ürünün ücretsizi ücretlisinden daha iyi. Var mı böyle bildiğiniz bir ürün?

 

Başka bir yönden değerlendirelim. Şimdi vBulletin dediğimiz sistem 5.0 sürümünü çıkarmış mybb yeni 1.8 sürümünü kullanıyor. Heyecanla 2.0 sürümünü bekliyorlar. Peki şimdi bir tarafta 5.0 kullanan vBulletin varken mybb iyi nasıl diyeceksiniz?

 

Geliyorum başka bir yöne vBulletin’de kendi içinde bulunan özellikleri mybb’de eklentilerle yapabilirsiniz. Bu yönden baktığımızda da nasıl mybb daha iyi diyebilirsiniz.

 

Madem mybb bu kadar iyi peki bana Türkiye’de 3 tane herkes tarafından bilinen site ismi yazın desem yazabilir misiniz? Ama ben size on üç tane yazarım vBulletin site.

 

Gelelim başka bir yöne daha madem mybb daha iyi bir site o zaman onca para veren frmtr, shiftdelete gibi site sahipleri enayiler hem ücretsiz hemde vBulletin’den daha iyi sistemi kullanmıyorlar öyle mi?

 

Yani diyeceğim şu ki arkadaşlar mybb daha iyi diyen kisilere itibar etmeyin. Bu kişiler ya bu işlerden anlamıyorlar ya da paraları yok züğürt tesellisi yapıyorlar.

 

Şu da bir gerçek ki ücretsiz forum yazılımları arasında en iyisi mybb’dir. Bunu da başka konumda yazacağım.

Etiketler:, ,

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*